Čistá instalácia windows 10

Ak ste zdatnejší v počítačovom svete, tento návod je určený práve pre Vás. Keď prišla nová aktualizácia spoločnosti Microsoft na systém Windows 10 z verzií Windows 7 a Windows 8, nastalo menšie sklamanie. Nie preto, žeby bol tento systém zlý, ale funkcionalita systému vykazovala rôzne chyby, ktoré nám osobne išli na nervy. Našlo sa niekoľko možností, ako ich je možné odstrániť. Na pomocou Vám poslúžia rôzné software na čistenie registrov, histórie, úpravy zraniteľností a pod., ale o tom sa dozviete viac v článku Odporúčané programy. Taktiež pre používateľov ssd diskov a tých, ktorí používajú menšie hdd vo veľkosti 120Gb a menej to znamenalo, že systém zaberal oveľa viac priestoru, kvôli držaniu zálohy na vrátenie predošlého systému Windows. Ale aj na tento krok má svoje riešenie. Viac o ňom nájdete v článku Ušetri priestor po aktualizácií na Windows 10. Keďže aj my máme radi bezproblémovú funkcionalitu, vybrali sme si reinstall čistého systému Windows.

Stiahnutie Windows 10

Riešením väčšiny problémov je stiahnuť si čistý Microsoft Windows 10, resp. jeho program, ktorý Vám umožní vytvoriť inštalačné médium na DVD alebo USB kľúč.
Stiahnite si inštalátor Windows 10
Následne je potrebné zhodiť všetky partície disku a nainštalovať komplet Windows 10 nanovo. Pri inštalácií je potrebné nechať preskočiť kľúč (product key). Neplatí ak ste si zakúpili nový Windows 10 s novým kľúčom (product key). Preskošiť product key platí pre začiatočnú konfuguráciu systému. Nainštalujte si potrebné programy a počítač sa tvári ako znovuzrodený a ide bez problémov. Pokiaľ nie ste zdatný v inštalácií systému pozrite si návod ako nainštalovať Windows 10.

Aktivácia Windows 10

Čo sa týka aktivácie Windows 10, Microsoft sa pohol dopredu a nie je potrebné trápne vyvolávanie na linku a diktovanie kódu pre aktiváciu, ani robotovi vypisovať čiselné kombinácie, aby sa systém aktivoval. Pravdepodobne nebude ani obmedzenie pre aktiváciu po internete (dúfajme). Viac o aktivácií systému Windows sa dozviete v článku Aktivácia Windows 10.