Registrácia a správa domén

Súčasťou našich služieb je aj zabezpečenie registrácie domén. Je to prvý krok pred spustením web stránky, aby stránka mohla dostať svoj konečný tvar. Pri registrácií domén je účtovaný registračný poplatok, potom sa každý rok platí tzv. obnovovací poplatok.

Registrátor domény je osoba (fyzická alebo právnická), ktorá pri odbere viacerých domén má podstatne nižšie sumy pri registračnom a obnovovacom poplatku, ako keby ste si vytvorili registrátora vy ako maloodberateľ. Na registrátora domény nadväzuje držiteľ domény, ktorý umožňuje registrátorovi spravovať záznamy, potrebné na funkčnosť web stránky.

Držiteľ domény je vlastne majiteľ domény v centrálnom registri. Môže ním byť fyzická osoba, firma, či provajder, ktorý umožní registrátorovi doménu registrovať.

Najčastejšie registrované domény sú: .sk, .cz, .eu, .com, .net

Ak budete cez vasa-webstranka.sk riešiť akúkoľvek doménu a budete chcieť hľadať rôzne možnosti, odporúčame nás kontaktovať a nehľadať domény cez vyhľadávače domén. Dôvod je veľmi jednoduchý. Môže sa stať, že ide o lukratívnu doménu a tú Vám môže niekto zaregistrovať. Stáva sa, že za takéto lukratívne zaregistrované domény potom žiadajú 100-vky eur... A vy máte potom len dve možnosti: buď ju odkúpite alebo budete musieť siahnuť po inej alternatíve.

Domény a ich registrácia

Doména musí byť smerovaná na nejaký web priestor - teda hostingové služby, inak označované ako web server. Bez neho Vám Vaša stránka nedokáže fungovať. Táto služba sa dá prirovnať k disku na počítači, ktorý je smerovaný online a vďaka nemu sa dokážu informácie z domény presunúť na obrazovky

Všetky informácie o webhostingu Mám záujem o registráciu domény