Migrácia joomla - tvorba web sránok

Migrácia z joomly 2.5 na 3.x alebo prechod na nový systém joomla pre web stránky je veľmi dôležitý. Predošlé verzie boli joomla 1.6 alebo joomla 1.7. V aktuálnej podobe je to joomla 3.x

Tento systém umožňuje lepšiu SEO optimalizáciu a tým sa Vaše stránky stávajú ľahšie vyhľadateľné vo vyhľadávačoch. Web stránka je po prechode na novší systém rýchlejšia a predovšetkým bezpečnejšia. Dá sa to prirovnať k aktualizáciám windows. Bez nich Vám počítač nejde dostatočne rýchle a nefungujú na ňom nové programy. To isté platí v aktualizáciách joomla.

Pri migrácií joomly na novší systém je mnohokrát nutné nové grafické prostredie pre vašu web stránku. Dôvodom je nekompatibilita šablón z joomla 1.5 ani z joomla 2.x na najnovší systém joomla 3.x. So systémom je teda potrebné zaktualizovať aj samotnú šablónu (vzhľad) web stránky, pretože tá je tiež postavená na novšom html a css systéme. A vďaka tomu získate pokoj na dlhé obdobie.

Upgrade joomla

Pri migrácií na vyššiu verziu joomla systému, sa cena prerábky web stránky uspôsobuje na základe individuálnej dohody, podľa kritérií, ktoré si web stránka vyžaduje. Je to pre to, že pri upgrade joomly môže nastať chyba a stránka sa nemusí zaktualizovať alebo začne robiť nečakané problémy v zobrazovaní. Preto je pri takejto chybe potrebné celý tento proces spraviť manuálne.

Manuálne znamená, prehodenie komplet obsahu na nový systém ručne a je to ako vytvorenie novej web stránky. Pri joomle 1.5 alebo joomle 1.7 je to absolútna nutnosť, riešiť komplet manuálne celú stránku nanovo. Pre Vás znamená prechod na najnovší systém joomla hlavne to, že stránka je stopercentná a nebudete musieť riešiť problémy s tým, že Vám niekto hackol stránku. Lebo ak sa tak stane a stránku Vám niekto hackne, je potrebné dať stránku rýchle doporiadku, vynútiť aby vás google a iné servery odblokovali zo spam listiny, nakoľko sa stránky po hacknutí dostávajú rovno na čierne spam listiny. V takom prípade taktiež nastáva problém, že aj dobre indexovaná web stránka spadne a prestane byť indexovateľnou.

Aby sme si to všetko zhrnuli, prechod na nový systém a prechod na novú šablónu Vám zabezpečí, že Vaša stránka bude plniť modernú štruktúru a budete mať bezpečný systém web stránky. Na základe responzivnej šablóny taktiež získate výhodu oproti konkurencii, nakoľko od 21. apríla 2015 google rozdelil vyhľadávanie pre mobily a pre klasické PC. Čo v praxi znamená to, že bez responzive štýlu web stránky strácate zákazníkov, lebo Váš obsah google nebude indexovať a zobrazovať na mobilných zariadeniach pri vyhľadaní.

Do aktualizácie systému sa môžete pustiť aj sami, ale bez zálohovania pôvodného webu to nie je veľmi dobrý nápad. Pretože ak nastane chyba, ste stratený. Jedinou možnosťou potom je, ak má Váš hostingový provajder zálohu pôvodnej stránky a obnoví Vám ju. Taktiež Vám nemusí fungovať šablóna a ak nebudete opatrný môžete stratiť celý obsah. Pokiaľ sa chcete tomuto vyhnúť a vyriešiť funkcionalitu bez problémov, vyriešime to za Vás.

Potrebujem migráciu joomla systému