Aktualizácia windows 10

Pôvodný návod opisoval to, ako dosiahnuť, aby váš počítač dokázal zobrať aktualizáciu z Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 na systém Windows 10, ktorý mal dlhú prípravu. Niektorým počítačom, ktoré si systém rezevovali, vybehla aktualizácia automaticky, iným zas oznámila hláška Microsoftu, že kým nebudú mať istotu že daná zostava počítača alebo notebooku nepôjde bezproblémovo, aktualizácia ma čas. Aktuálne je však situácia úplne iná a tieto aktualizácie už nie sú bezplatné. Avšak poznáme jeden trik, ktorým je možné aktualizáciu vyvolať.

Návod na aktualizáciu Windows 10

Síce naokolo, ale predsa aj to je jedna z možností, ako sa dostať k Windows 10 oficiálne bez platenia a to aktualizáciou z Windows 7, Windows 8 alebo Windows 8.1. Táto ponuka platí pre používateľov, čo využívajú tzv. zjednodušenie ovládania. Patrí tu nastavenie vysokého kontrastu displaya, používanie lupy na zväčšenie textov. Tieto technológie sú pre ľudí s telesným postihnutím a používateľ potvrdzuje ich používanie. Avšak ak ste nestihli spraviť aktualizáciu svojho systému na Windows 10 je to možnosť, ktorú treba vyskúsať, aby ste si svoj systém inovovali zadarmo. Zatiaľ nie je známe dokedy táto inovácia na Windows 10 bude dostupná.

Bezplatná inovácia na Windows 10 pre zákazníkov používajúcich technológie na zjednodušenie ovládania

Ako aktualizovať starší systém Windows 10

Na viacerých počítačoch alebo notebookoch sa nám stalo, že keď v ňom bol nainštalovaný starší systém Windows 10, nebolo možné ho aktualizovať na najnovšiu verziu automatickou aktualizáciou a bolo potrebné ju vynútiť. Ak chcete používať najčerstvejšiu verziu je potrebné kliknuť na:
Aktualizácia Windows 10
po otvorení stránky kliknete na aktualizovať a systém si stiahne balík, ktorým sa Vám aktualizuje Windows 10 na najnovšiu verziu.

Windows 10 problémy

Možné problémy, ktoré sa zvyknú vyskytnúť po tejto aktualizácií sú rôzne mrznutia alebo tuhnutie systému. V tomto prípade Vám môže pomôcť prečistenie počítača cez program CCleaner rovnako cez Advanced SystemCare. Kliknutím na názov sa dostanete na návod ako s ním pracovať. Ak by Vám to nepomohlo a ste skúsenejší užívateľ, odporúčame spraviť čistú inštaláciu alebo pre menej skúsených postupovať rovnako ale podľa návodu na Windows 10.