Inštalácia programov windows 10

Na začiatku sme si povedali ako sa svojpomocne pustiť do vytvorenia USB alebo DVD inštalačného média a ako postupovať pri inštalácií čistého systému Windows 10. Prichádza časť, kde je na začiatok potrebné spraviť prvotné nastavenia tak, aby systém dokázal bezproblémovo fungovať.

Inštalácia Driverov pre Windows 10

Veľkú časť ovládačov v novších notebookoch alebo počítačoch si zvládne systém stiahnuť sám. Ale veľa krát sú to len základné balíčky a tým pádom stratíte na rýchlosti vášho stroja. Preto odporúčam na začiatok otvoriť: Inštalácia a používanie Driver Booster v ňom si stiahnete a nainštalujete všetky potrebné drivery pre obsluhu Vášho počítača. V niektorých prípadoch máte k dispozícií DVD disk s driverami pre Váš pc alebo notebook, ktorý to zvládne automaticky. Aj napriek tomu ich odporúčame aktualizovať cez spomínaný Driver Booster.

Ovládače pre Windows 10

Niektoré ovládače sa zvyknú nenainštalovať, hlavne pokiaľ sa jedná o niektoré typy notebookov. Najčastejšie sa s tým stretávame pri notebookoch Lenovo. Zvyčajne je to grafická karta Nvidia a túto kartu si viete jednoducho nainštalovať stiahnutím:
Geforce experience
Po nainštalovaní otvoríte odkaz na ploche GeForce Experience, bude potrebné vytvoriť si konto a následne si bude vedieť stiahnuť potrebný driver.

Nastavenie Windows 10

Na začiatku opdporúčam nastaviť si windows podľa vlastných predstáv. Následne prejdite do štartu a nastavte si podľa návodu: Ochranu osobných údajov. Ak to budete mať nastavené kliknite na štart, nastavenie - Aktualizácia a zabezpečenie. Nájdite rozšírené možnosti a zaškrtnite: Poskytovať aktualizácie pre ďalšie produkty spoločnosti Microsoft pri aktualizácií systému. Choďte späť a dajte vyhľadať aktualizácie, po vyhľadaní nainštalovať a reštartovať počítač alebo notebook.

Pre bezpečnosť Windows 10

Pokiaľ nemáte vlastný antivírus, nainštalujte ho, pokiaľ nie, Microsoft Windows má v sebe zabudovaný základný antivirák. Ak chcete však udržať svoj počítač čistý a rýchly prejdite na odporúčané programy. Po inštalácií a pravidelnom čistení je väčšia pravdepodobnosť že počítač pôjde bez problémov.

Prehliadač Windows 10

Každý máme ten svoj obľúbený prehliadač. Niekto viac podporuje Google Chrome, niekto skôr Mozillu iný Operu... My odporúčame používať:
Mozilla Firefox otvor
Na tejto stránke kliknutím na Firefox stiahnete najnošiu verziu.

Balík Office pre Windows 10

Ak máte zakúpený balík Microsoft Office tak si ho nainštalujte podľa inštrukcií ktré ste spolu s kúpov k nemu dostali. Pokiaľ nemáte môžete použiť balík Open Office:

Stiahni Open Office
po nainštalovaní balíka
Stiahni Slovenčinu pre Open Office