Windows 10 po aktualizácií zmizli súbory z plochy

Znova nemilé prekvapenie od spoločnosti Microsoft v podobe aktualizácie Windows 10 verzia 1709, ktorá sa môže vyskytnúť aj v iných tzv. veľkých aktualizáciách tohoto systému, na čo sme si už pomerne zvykli. Otvorene napíšem, ľutujem užívateľov windows 10, ktorí akútne potrebujú pracovať a po takejto aktualizácií zistia, že polovica vecí nefunguje tak ako by mala.

S čím všetkým sme sa stretli po aktualizácií Windowsu predtým, ako si povedali že stačilo a zinštalovali sme si ho nanovo? Po aktualizácií sme našli vyhodené jazykové predvoľby na programoch, čo znamená zmiznuté české alebo slovenské jazyky a nahodené základné anglické. Mnoho programov, ako WinSCP, putty, outlook, a ďalšie vyhodili úplne svoje nastavenia a vymazali nastavené kontá. Riešením opravy programov, ktoré robia nejakú chybu, by bolo preinštalovanie programu, ale z predchádzajúcich skúseností vieme, že najvhodnejšie je počítač alebo notebook nainštalovať nanovo čistou ištaláciou, čím si zabezpečíte istotu, že veci pôjdu nazvime to tak ako majú, aj keď chýb bude mať táto aktualizácia Windowsu určite kopec a postupne ich budú upravovať záplatami v podobe ďalších menších aktualizácií.

Zmiznuté súbory z plochy po aktualizácií Windows 10

Zo skúsenosti vieme, že si veľa ľudí ukladá svoje súbory na pracovnú plochu. Aj keď vždy upozorňujeme "pozor" toto nie je dobré riešenie, pretože ak si nastavíš heslo na prihlásenie do windowsu a systém spadne, je obrovský problém dostať sa k súborom a veľa krát sa stane aj to, že dostať sa k súborom je už nemožné... a aj v tomto prípade nastáva menší problém. Aktualizácia Windows 10 na verziu 1709 nám pripravila malé prekvapenie. Kde sú moje súbory z plochy?

Kam zmizly súbory po aktualizácií Windows 10 z plochy?

Našťastie Vaše súbory sú v poriadku, len sú skryté v inom priečinku. Nájdete ich v priečinku, na ktorý sa dostanete takto: kliknete na prieskumník, vpravo kliknete na tento počítač, kliknete na lokálny disk C, Používatelia, názvov vášho pc v našom prípade hp-pc (názov konta v našom prípade hp-pc nejaké číslo, ja názov nového konta, ktoré vytvoril Windows a my sa potrebujeme dostať do starého, takže klikáme na to konto bez čísel), klikneme na pracovná plocha a tu vidíte súbory, ktoré ste mali na Vašej ploche. Môžete si ich odtiaľ vykoprírovať do iného priečinka alebo znova na plochu, čo veľmi neodporúčam.

Anomálie windows 10

V prípade, že ste sa stretli s annomáliami pri aktualizáciách Windows 10 alebo potrebujete pomôcť s Vašim počítačom, prosím napíšte nám na facebooku správu alebo pošlite nám správu na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..