Internet Explorer vo windows 10

Keď sme si nainštalovali Windows 10, aj my sme sa divili tak asi ako každý, že nám po čistej inštalácií ostal na panely nejaký zvláštny prehliadač. Tento prehliadač s názvom Microsoft Edge je síce rýchlejší, ale nepraktickejší v jeho nastaveniach a predsa sme zvyknutý na starý Internet Explorer. Preto zme ho začali hľadať, no akosi sme ho nikde nevedeli nájsť. Tak sme začali pátrať a dopátrali sme sa. Preto prinášame aj Vám tip, ako si ho môžete znova pridať na plochu alebo do panela úloh.

Internet Explorer cez hľadaj

Kliknete na lupu, vedľa okienka štart a do vyhľadávača napíšete Explorer, nájde Vám ho, kliknete naň pravím tlačidlom na myške alebo touchpade a dáte pripnúť na panel úloh.

Internet Explorer na ploche

Ak by ste ho chceli mať klasicky na ploche, máme pre Vás dva tipy, ako sa to dá.

Prvý tip :) ak pôjdete podľa tohto návodu, zvládnete to ľahko pravou prednou :P
1. Kliknite na ploche pravým tlačítkom na myške alebo touchpade, vyberiem si z ponuky nový, odkaz.
2. Dám prehľadávať. A pôjdeme pekne postupne - tento počítač, lokálny disk c:, program files, Internet Explorer  a vyberiem: iexplore a kliknem na ok
3. Zobrazi nám okienko s cestou: "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe"
4. Dáme ďalej, prípadne ho miesto iexplore premenujeme po svojom a dáme dokončiť.

Druhý tip od nás :) ktorý si myslíme, že je oveľa jednoduchší a kto bol trpezlivý, čítal až dokonca, uľahčí si veľmi svoju prácu :P
1. Klikneme na lupu vedľa tlačidla štart a napíšeme doň Explorer
2. Ak nám ho nájde, klikneme naň pravým tlačidlom a vyberieme možnosť Otvoriť umiestnenie súboru. Otvorí sa nám okno, kde ho vidíme.
3. Teraz stlačíme Ctrl na klávesnici a držíme ho, zároveň klikneme ľavým tlačidlom myši na Internet Explorer a pretiahneme ho na plochu. To nám vytvorí jeho ikonu na ploche.
4. Používame Internet Explorer tak, ako sme ho využívali stále :)