Zrýchly svoju web stránku

Aby Vaša web stránka alebo Váš eshop dokázal fungovať čo najlepšie, je vhodné okrem zmenšovania obrázkov pre web stránku spraviť aj kompresiu obrázkov. Touto kompresiou dokážete zmenšiť veľkosť obrázkov a tým pomôžete, aby sa stránka načítavala podstatne rýchlejšie. Súčasne to má dobrý vplyv na pomalší internet alebo mobilný internet, čím docielite, aby ste zbytočne dlhým načítavaním web stránky alebo eshopu neprišli o potencionálneho zákazníka. Má to pre Vás výhody pre Google a ostatné vyhľadávače, ktoré Vás istotne ocenia pri kompresii obrázkov tak, že dvihnú hodnotu Vášho webu.

Otvorte si stránku: https://tinypng.com/

1/ Kliknite na Drop your .png or .jpg files here. (čím si vyberiete obrázky, ktoré chcete nakomprimovať)

2/ Označte tieto obrázky, dajte otvoriť a nahrá Vám ich na kompresiu. Je potrebné zadávať maximálne 20 obrázkov, aby Vám ich dokázal skomprimovať. Na pravo vidíte koľko percent dokázal orezať z obrázku.

3/ Stlačením tlačidla download pri každom obrázku si tieto obrázky stiahnete a uložíte miesto obrázkov ktoré boli pôvodné.

Blahoželáme, takto ste docielili optimálnu veľkosť obrázkov ( zmenšenie obrázkov ) pre Vašu webstránku alebo e-shop. Ak si neviete dať rady, skúste si otvoriť nasledujúce video, kde máte presný postup.

Kompresia obrázkov video