Ako vybrať doménu pre web stránku

Vybrať si doménu pre web stránku je veľmi dôležitý krok, ktorý treba poriadne zvážiť. Ide o to, že doména sa s vami bude viest celé obdobie od kedy budete viditeľný na internete.  Nebudeme písať o výbere domény odborne, ale tak aby ste tomu pochopili čo najjednoduchšie. Dnes je na výber množstvo domén s rôznou koncovkou. Ide o domény napríklad: .sk, .cz, .net, .com, .eu a mnoho ďalších.

Pre Vás je dôležité aby web stránka mala jednoducho zapamätateľný názov. Veľa ľudí si má problém zapamätať rôzne anglické názvy, alebo názvy kde máte skrátený názvov svojej firmy, ktorá je tvorená napríklad z viacerých mien. Nikde nie je napísané že web stránka, alebo e-shop musí mať názov taký, ako je názov firmy.

Z toho vyplíva že ak predávam oblečenie v kľude môžem použiť a hľadať názvy ako oblecenie-pre-vas.nieco alebo ak predavam topanky topanky-firma.nieco.... V takomto formáte Vám to pomôže aj vo vyhľadávačoch. Pretože v názve máte spomenutú činnosť ktorej sa venujete. Ak ste na slovensku ideálne je použiť doménu .sk ale ak nie je alternatíva ktorú chcete voľná vieme použiť aj iné domény.

Domény pre web

V konečnom dôsledku ak chcete aby web stránka bola ľahko spracovateľná a upraviteľná, aby v budúcnosti nebol problém pri zmenách na doméne vždy je dobré riešiť doménu tak, aby ste boli držiteľom domény. Alebo ak nie je takáo možnosť mať plné prístupy. Plný prístup súčasne znamená to, ak si kúpite od nejakej spoločnosti doménu, aby ste vedeli ju presunúť v prípade potreby. Vždy je to o tom že nie každy web hosting Vám dá rýchlosť a funkcionalitu pre Vaše služby.