Ako prezerať príspevky stránok na facebooku

Mnohí z Vás si už určite všimli články, v ktorých sa rozoberá problematika aktualizácie fb profilov. Fb nám pripravil nemilé prekvapenie a keď sa prihlásime do svojich profilov, na nástenke vidíme len príspevky svojich priateľov a platené reklamy. Táto aktualizácia nahnevala nejedného užívateľa sociálnej siete. Aktualizáciu fb profilov zavádzajú postupne, preto nie každý ešte môže vidieť fb inak. Táto novinka nastala nie len vo fb na ktorý sa dostanete cez prehliadač svojho počítača, ale aj vo fb aplikácií. Ale tak ako nie každý ma ešte novinku v profile, aj v aplikácií to je rovnako, nie každému naskočila táto novinka. Taktiež ako z rôznych zdrojov vieme, na ipad a iphone aplikáciach ešte túto novinku nezaznamenáte.

Ako sa dostať k príspevkom stránok na fb?

Ak ste čítali články z rôznych zdrojov, dozvedeli ste sa, že ak chcete vidieť vpríspevky stránok, musíte kliknúť pod novinkami na ikonku rakety s názvom prieskumník.

Prieskumník vo facebooku

Áno, je pravda, že tam uvidíte príspevky stránok, ale.... ale dôjdete na ich koniec veľmi rýchlo.

Koniec príspevkov

Mnoho stránok na fb odporúčali, aby ste si otvorili ich stránku, klikli na sledované a zaškrtli zobrazovať ako prvé.

Zaškrtnutie "zobraziť ako prvé"

Žiaľ, tento spôsobom sa nám zdá veľmi neúčinný a to z dvoch dôvodov. Ak sme to zaškrtli, videli sme síce trochu viac príspevkov od danej stránky, ale nie všetky (žiaľ tie už asi neuvidíme nikdy, pokiaľ neklikneme priamo na stránku a nepreskrolujeme ju) a po druhé zaškrtnúť si môžete len maximálne 30 ľudí a stránok, ktoré chcete vidieť ako prvé.

Maximálny počet zakliknutí zobrazovania ako prvé

Ak si ich chcete zaškrtnúť, dávame Vám jednoduchší spôsob, ako klikať na konkrétne stránky. Kliknite na boku na novinky, na tie tri bodky vedľa nich a vyberte upraviť preferencie. Keď kliknete na určite kto sa má zobrazovať ako prvý, môžete si tam zaškrtnúť stránky a ľudí, ktoré majú byť zobrazované.

Ako si ľahko zaškrtnúť zobraziť ako prvé Ako si ľahko zaškrtnúť zobraziť ako prvé

Ako zobraziť viac príspevkov stránok na fb?

Ak chcete videť viac príspevkov stránok ako máte v prieskumníku, máme pre Vás jedno riešenie. Existujú novinky zo stránok. Nakoľko Prieskumník Vám ponúka hlavne staršie články pridané predchádzajúci deň a sem tam niečo novšie, v Novinkách zo stránok sa objavia tie najnovšie alebo pár hodín do zadu. Čiže ak si kliknete na Novinky zo stránok uvidíte viacej príspevkov stránok, ale samozrejme ani tu neuvidíte všetky. Ako sa tam dostať? Vľavo hľadajte preskúmať a pod preskúmať hľadajte Novinky zo stránok. Ak ich tam nevidíte, kliknite na zobraziť ďalšie a tam ich určite už nájdete.

Zobrazenie noviniek zo stránok

Prečo nevidím príspevky skupín?

Mnohí z Vás sa pridali do rôznych skupín na predaj, na pomoc, alebo skupiny záujmov, ktoré ich bavia. Mohli ste si všimnúť, že príspevky skupín sa na Vašej nástenke v novinkách nezobrazujú a nezobrazujú sa ani v prieskumníku. Vo Vašich novinkách môžete vidieť len príspevky do skupiny, ktoré vloží človek, ktorého máte v priateľoch. Inak sa k príspevkom môžete dostať jedine klinknutím na skupinu. Žiaľ, nakoľko sme prešli všetky nastavenia a poklikali sme na fb všade možne, žiadne iné riešenie ako klik na skupinu neexistuje. Nevýhodou však zostáva, že kliknutím na skupiny vidíte väčšinou na nástenke príspevky, ktoré boli naposledy komentované a nie tie, ktoré boli naposledy pridané. Čiže príspevky neidú chronologicky za sebou a preto sa nedozviete vždy to najnovšie.

Zo všetkých naších zistení môžeme skonštatovať, že ak chcete mať opäť pestrú nástenku, zdieľajte čo najviac zaujímavých článkov, aby ich mohli vidieť Vaši priatelia a odporučte Vášim priateľom, aby robili to isté, nakoľko sa budú automaticky zobrazovať na Vašej hlavnej nástenke. Nikoho z nás predsa nebaví pozerať stále na tie isté príspevky.

Ak zistíte nové informácie ohľadom fb, nástenkach, skupinách alebo máte iné poznatky ako tie, ktoré sme rozpísali v tomto článku, podeľte sa s nami o tom správou na našom facebooku alebo nám pošlite správu na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.