Microsoft Edge ochrana súkromia

Vypnutie zberu údajov (ochrana osobných údajov) v prehliadači Windows 10

Tak ako Internet EXPLORER, tak aj nový prehliadač Microsoft Edge má svoje nastavenia. Ak používame tieto prehliadače, môžeme vypnúť jednotlivé nastavenia tak, aby o nás neodosielal osobné veci, naše nastavenia, prípadne iné súbory. Kliknem na Microsof Edge, na pravo mám tri bodky na ktoré klikneme, vyberieme Nastavenia. Nájdeme v ponuke Zobraziť rozšírené nastavenia.

Ochrana osobných údajov

Zastavíme sa pri Ochrana osobných údajov, kde je uvedené: Niektoré funkcie môžu ukladať údaje vo vašom zariadení alebo ich odosielať do spoločnosti Microsoft, aby mohla ďalej vylepšovať prehľadávanie webu.

Ponúkať ukladanie hesiel

Lepšie je túto možnosť vypnúť a písať heslá manuálne, nakoľko ak zavírite počítač neuniknú Vám žiadne dáta, ani dáta vrámci iných stránok alebo spoločností ako Microsoft.

Ukladať položky formulára

Táto položka znamená, že Vám predvolí informácie, ktoré ste už zadávali. Avšak to zavisí aj od formulára konkrétnej web stránky, ktorá to má buď povolené alebo zakázané. Túto možnosť môžete ponechať zapnutú.

Odosielanie žiadostí nesledovať

Položka odosielania žiadostí je automatický vypnutá preto ju ponecháme vypnutú. Ak stránka zbiera o Vás základné údaje, jediným riešením je otvoriť históriu, zaškrtnúť všetky položky a dať zmazať.

Zobraziť návrhov vyhľadávania

Tento systém je tak múdry, že ak niečo píšete, doplní Vám, čo máte na mysli. To vás nijako neovplyvňuje. A teda túto položku môžete to nechať zapnutú.

Umožniť lokalitám ukladať licencie na chránené médiá v zariadení

Túto položku môžete ponechať zapnutú.

Používať predikciu stránok na zrýchlenie prehľadávania

Používať predikciu stránok na zrýchlenie prehľadávania, zlepšenie zobrazenia na čítanie a celkové zvýšenie používateľského pohodlia - táto položka je vrámci týchto nastavení najdôležitejšia a ak si chceme chrániť svoje súkromie, nesmieme ju zabudnúť vypnúť.

Chrániť ma pred škodlivými lokalitami

Chrániť ma pred škodlivými lokalitami a stiahnutými súbormi pomocou filtra SmartScreen - túto položku taktiež vypneme, nakoľko tiež odosiela isté osobné dáta a chránený ste antivírovým programom.